Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nářadí pro ženy ??

Miláčku, přiděláš ten obrázek? Zlato, rozšroubuješ ten kohoutek? Také už máte, milé dámy, dost podobného doprošování? Kupte si nářadí a pusťte se do toho samy! Rozhodně nebudete žádná výjimka.

 

Zapomeňte na názor, že do rukou ženy patří koště, kvedlačka nebo žehlička! Naopak. Výzkumy hovoří jinak: osm z deseti žen je vyměnilo za šroubovák, kombinačky, kladívko nebo vrtačku. Také tyto práce milujete, ale partner vám nedovolí půjčovat si jeho nářadí? Pořiďte si vlastní! Sestavili jsme pro vás seznam, co doma oceníte.

Dárek pro šikovnou kamarádku? Sada nářadí Lady; ExtolFoto: ExtolDárek pro šikovnou kamarádku? Sada nářadí Lady

Zařizujeme domácí dílnu

Rozhodly jste se, že když to zvládne osmdesát procent žen, tak vy taky? Zde je seznam toho, co byste si měly nakoupit:

Začněte u kladívka, správně se nazývá zámečnické kladívko, a rozhodně se vyhněte těm velkým a těžkým. Nebudete s ním přece bourat zídky, ale potřebuje s ním vylézt na štafle nebo židli a přibít hřebíček. Jeho váha by proto měla být maximálně půl kilogramu. Za tuto velikost dáte kolem stokoruny.

sroubovaky-pro-zeny-458Druhé na seznamu byste měly mít šroubováky – jak klasické, tak ty křížové. Pokud je budete kupovat po jednom, cena za kus začíná na dvacetikoruně, zvolte od každého dvě různé velikosti, odborníci doporučují jeden velký šest a druhý dva a půl milimetru. Anebo si za dvě stě korun a více kupte celou sadu různých typů a velikostí.

Klasické však může nahradit jeden akušroubovák s výměnnými nástavci, který dokáže práci značně zrychlit a zjednodušit. Nemusíte u něj neustále bojovat s elektrickou šňůrou a hledat a nastavovat prodlužovací šňůry. „Díky nově používaným lithium-iontovým akumulátorům je dnes elektrické a zahradní nářadí velmi lehké, a přesto výkonné, takže všechny běžné práce kolem domu a zahrady dokážou zvládnout i subtilnější ženy,“ říká Petr Vajda ze společnosti Robert Bosch odbytová s. r. o. Podle výzkumu této společnosti si každý druhý akušroubovák koupí právě žena. Cena levnějších začíná už na pěti stech korunách.

Které „kutilské" práce dělají ženy nejčastěji?  
Věšení obrázků

83 %
Zdobení interiéru 63 %
Tapetování 56 %
Stříhání stromů 56 %
Natírání a lakování nábytku 55 %
Montáž drobného nábytku 53 %
Broušení 45 %

Další nepostradatelnou věcí v domácí dílně jsou univerzální kleště neboli kombinačky. Za padesátikorunu, což je jejich cena, pomohou tam, kde vám dochází síla – při vytahování hřebíku, přestřižení drátu a podobně. Měly by mít pro vyšší bezpečnost rukojeť pokrytou gumovou nebo plastovou izolací.

Ostrý vysunovací nůž najde uplatnění nejen v dílně, ale třeba i v domácí kanceláři ; This & That Foto: This & ThatOstrý vysunovací nůž najde uplatnění nejen v dílně, ale třeba i v domácí kanceláři

Vysunovací nůž s náhradní čepelí poslouží nejen při domácích pracích, ale i při řezání krabic do sběru, plastů, koberců a podobně. Pokud ho nedostanete zrovna jako reklamní předmět, kvalitnější stojí od padesátikoruny výš.

K nářadí si pak nezapomeňte dokoupit i metr, silnou samolepicí pásku, měděný drát nebo provázek. Jde o věci za několik desetikorun, které oceníte, když potřebujete něco uchytit, připevnit či přichytit. Tuto výbavu doplňte i hřebíky různé síly a délky, pro domácí použití jsou ideální ty o délce 2,5 až 4,5 centimetru.

ruzova-vrtackaJestliže chcete do své dílny investovat více peněz, dejte je do zakoupení akumulátorové příklepové vrtačky. Platí pro ně stejná kritéria jako pro akušroubováky, navíc příklepová má oproti té klasické výhodu, že si poradí i s materiály, jako je beton či panel. V panelákových bytech je tedy téměř nezbytná. Ale pozor, i když jsou k mání i za méně než tisíc korun, zde platí, že je lepší si připlatit za kvalitu. Průměrná cena těchto výrobků se pohybuje mezi dvěma až třemi tisíci korun.

Tuto výbavu pak můžete rozšířit například o sadu klíčů, brusný papír a pilku, pistoli s tmelem a mnoha dalšími předměty, které do té doby byly vyhrazeny výhradně mužům. Záleží, jak moc vás tato práce bude bavit a kolik jí na vás zbude.

Barvy a kytičky zdobí nářadí pro ženy ; This & ThatFoto: This & ThatBarvy a kytičky zdobí nářadí pro ženy

Zůstanete raději u osvědčených ženských úkolů? Pak si je zjednodušte s našimi tipy: Fígle pro správně vytřenou podlahu nebo Jak umýt okna za pět minut?.

Růžové kufříky pro ženy

Máte kamarádku, která by takovou dílnu určitě ocenila? Darujte jí ji! A nemusíte mít obavy, že přijdete sice s praktickým, ale ne příliš hezkým dárkem. Ženy-kutilky totiž zaujaly i výrobce, a ti proto nabízejí nářadí například s kytičkovou či jinak zdobenou rukojetí, nebo dokonce v růžových sadách. Za několik stokorun tak dostanete růžový plastový kufřík či tašku, v níž je hezky srovnané základní vybavení dílny – tedy minimálně kleště, šroubovák, kladivo, metr, vodováha a podobně. I když na první pohled vypadá jako pro Barbie, výrobci upozorňují, že pod růžovou barvou se skrývá plně funkční a praktická sada.

To není součást Barbie sady, ale funkční sada nářadí pro každodenní použití ; mentalita.czFoto: mentalita.czTo není součást Barbie sady, ale funkční sada nářadí pro každodenní použití

Ještě širší nabídka dárků se vám nabízí, pokud má kamarádka zahradu, nebo aspoň velký balkon či terasu a pěstuje na nich květiny či keře. „Jsou to právě ženy, kdo si vybírají jedno i dvouruční nůžky, pilky, hrábě, ale i rýče, protože právě práce s nimi na zahradě už dávno není doménou mužů, ale žen," říká Václav Brom z Mountfieldu. I zde se snaží ženám vyjít všemožně vstříc a mají pro ně například zahradní vysavače – samozřejmě na listí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jezte a hubněte

(Kamca, 11. 4. 2014 23:33)

Nejlepší je http://www.xjidelnicek.cz, tahle stránka mi opravdu pomohla.

 

 


Archiv

Kalendář
<< červenec / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 15086
Měsíc: 86
Den: 3